Trabzonspor hukuki süreci bekliyor!

12 Kasım 2013 Salı 18:42
trabzonspor-hukuki-sureci-bekliyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararını temyiz edeceklerini, hukuki sürecin sonunda da kulübün menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını bildirdi.

Başkan Hacıosmanoğlu, Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin, 25 - 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeni yönetimin görev süresinin uzatılmasıyla ilgili genel kurul kararını iptal etmesiyle ilgili kulüp sitesinden açıklama yaptı.

Trabzonspor’un köklü değişim ve yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu düşünen, kendileriyle beraber aynı görüşü paylaşan Trabzonspor sevdalılarının genel kurulda teveccüh gösterip kendilerini göreve getirdiğini belirten Hacıosmanoğlu, "Bizler de onlara mahcup olmamak için gece gündüz çalışarak, değişim ve yeniden yapılanma mücadelesini kararlılıkla sürdürdük. Bu zaman içinde Trabzonspor’dan menfaatlenme dönemini bitirmiş olmamız bazı çevreleri rahatsız etti. Bu rahatsızlıkları normal karşılıyoruz. Ancak biz var olduğumuz sürece bu böyle devam edecek. Bunu Trabzonspor sevdalıları çok iyi görüyor ve destekliyor. Bu da bizim çalışma şevkimizi her geçen gün arttırıyor." dedi.

Seçim ve madde değişikliklerinin gerçekleştiği kongrede tartışmaların yaşanmasının sebebinin, ‘yetersiz ve tecrübesiz genel kurul divan başkanının tutumu’ olduğunu savunan Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor’a faydası olmayacağı kanaatiyle yerel mahkemenin vermiş olduğu karar, kesinleşene kadar süreç hukukçularımız tarafından takip edilecektir." diyerek, şöyle devam etti:

"Sonucunda kulübümüzün menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Başından beri söylediğimiz hizmet anlayışımız, Trabzonspor’umuzu hem saha içinde hem de saha dışında camiaya yakışır şekilde temsil etmektir. Şayet bunu başaramadığımızı hissettiğimiz anda, hizmet dışında hiçbir istikbal beklentimiz olmadığından, biz başaramadık deyip, başaracak olanlara görevi bırakacak kadar erdem sahibiyiz."

Trabzonspor Kulübü'nün, 25 - 26 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda, yönetim kurulunun görev süresini belirleyen 68. maddeye, 'Yönetim Kurulu'nun görev süresine bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl eklenir' şeklinde geçici bir madde ilave edilmiş, böylece yeni yönetimin görev süresi 6 aydan 2 yıl 6 aya çıkarılmıştı.

19 Mayıs Spor Salonu'ndaki genel kurulda bu değişikliğin oylanması sırasında büyük tartışmalar yaşanmışı. Tüzük değişikliğinin genel kuruldan geçmediği ileri süren delegelerden Ali Sait Yılmaz ve Recep Bakırtaş ise bir süre sonra genel kurulun iptali için dava açmıştı. Davanın geçtiğimiz hafta yapılan son duruşmasında mahkeme, davanın kısmen kabulü ile Trabzonspor Kulübü Derneği'nin 68. maddesinin geçici 4. madde ile değiştirilmesine dair genel kurul kararının iptaline karar vermişti.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/trabzonspor-hukuki-sureci-bekliyor-/trabzonspor/detay/1791110/default.htmEtiketler: Trabzonspor , Trabzon , tüzük , Gece Gündüz , 19 Mayıs , spor , İbrahim Hacıosmanoğlu , Trabzonspor Kulübü , Olmasın , açıklama , süreç , mahkeme , iptal , genel kurul , görev süresi , Takip , Yerel , mayıs , devam edecek , 26 mayıs , Hacıosmanoğlu , divan , hizmet , Olağanüstü , Genel Kurulu , E.T. , kurul , istikbal , kulüp , madde , gündüz , spor salonu , FAYDASI , yılmaz , ileri , Trabzonspor hukuki süreci bekliyorHaber okunma sayısı: 2267

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
9 hit, 5 ziyaretçi, 5 ziyaret
Bu ay:
23 hit, 10 ziyaretçi, 10 ziyaret
Toplam:
5712224 hit, 1148930 ziyaretçi, 2877988 ziyaret